Rotterdam,
25
oktober
2024
|
13:08
Europe/Amsterdam

Reactie Eneco op bericht in Telegraaf (25 oktober) over IT

In de Telegraaf van vrijdag 25 oktober 2024 staat een artikel over vermeende problemen bij ‘de IT’ van Eneco. Wij herkennen ons niet in de strekking en de toon van het bericht.

Eneco heeft afgelopen maandag een onregelmatigheid gerapporteerd bij de incasso van een deel van onze klanten met aansluiting op een warmtenet. De precieze oorzaak van dat probleem wordt nog onderzocht, maar wel is duidelijk dat het niets met onze klantsoftware te maken heeft. Het probleem is snel verholpen en onze klanten zijn geïnformeerd. Deze onregelmatigheid komt geheel op ons conto. Markttoezichthouder ACM is er niet voor verantwoordelijk, zoals ten onrechte in het artikel wordt gesuggereerd.   

Daarnaast meldt het artikel mogelijke problemen met de nieuwe software voor het klantensysteem. Maar dat werkt naar verwachting en heeft, op een periode van gewenning na, niet tot nauwelijks effect gehad op onze klanten.

Eneco werkt elke dag hard aan een optimale klantervaring, waarbij digitalisering een grote rol speelt. Dat gaat in de meeste gevallen vlekkeloos en naar volle tevredenheid. Daar waar er toch onregelmatigheden optreden melden wij dat in alle openheid en bieden wij zo snel mogelijk een oplossing. Zoals we afgelopen week ook hebben gedaan rondom de incasso-onregelmatigheden.